Evden çalışanlar için çok özel ofis dekorasyon konseptleri

İnternet ile ortaya çıkan uzaktan çalışma alışkanlığı pandemi Covid-19 ile artık daha da yaygınlaştı. Bu yüzden ev sakinlerini de düşünerek evde hayatı kolaylaştırarak özel çalışma alanlarını tasarlamak şart oldu. İşte evde hayatı daha pratik ve kullanışlı hale getirmenin ve ofis köşesi oluşturmanın birkaç yolu.

Masanıza iyi bir yer bulun
Çalışma masanız için seçeceğiniz yer çok önemlidir. Verimliliğinizi ve ruh halinizi doğrudan etkileyecektir. Masanın sırtını duvara dayayacak şekilde yerleştirilmesi genellikle iyi bir fikirdir. Bu, yerden tasarruf etmenin iyi bir yoludur ve ayrıca size duvarı dekore etme ve raflar ve diğer depolama odaklı özelliklerle donatma fırsatı verir.

Ayrıca masanızı pencere veya çatı penceresi gibi doğal bir ışık kaynağına yakın bir yere yerleştirmeye çalışmalısınız. Ayrıca çalışırken dış dünyayı görmek ve biraz temiz hava almak güzel olur.

Çok amaçlı oda
Ev ofisleri ve çalışma alanları söz konusu olduğunda genellikle çok sınırlı bir alanla uğraştığımız için, ev içinde çok amaçlı alanları tercih etmek gerçekten iyi bir fikirdir. Bu anlamda geniş bir oda veya salon tercihi isabetli olacaktır. Tabi mobilyalar da çok amaçlı olmalı.

Aydınlık alanı tercih edin
Özellikle masanızı bir doğal ışık kaynağına yakın bir yere kurmak en iyisidir. Tabi yapay aydınlatma da önemlidir. Ev ofisinize birden fazla aydınlatma türü eklemeye çalışın. Örneğin, bir tavan lambasına, masanın üzerinde bir masa lambasına ve hoş bir ruh hali oluşturabilecek odaya dağılmış bazı spot ışıkları tercih edebilirsiniz.

 

Resmi görünümlü tercih için
Daha resmi görünümlü bir ev ofisi için masa ve kitaplık tarzı bir model güzel görünebilir. Bu, içinde dolap ve raf alanı bulunan küçük ama zarif bir alan oluşturur. Çalışma anında kitaplara ve iş bilgi-belgelerine kolayca ulaşmanızı sağlar.

 

Pratik çözüm: Bir masa ve sandalye

İşleri gereksiz yere zorlaştırmadan ev ofisinizi sadece küçük bir masa ve sandalye ile de düzenleyebilirsiniz.

Tabi bir masa lambası ve duvardaki bazı süslemeler gibi birkaç ekstra parça ekleyebilirsiniz, ancak gerçekten ihtiyacınız olmadıkça odayı mobilyalarla doldurmayın.

Masa için rahat bir yer bulun

Özellikle, gün boyunca doğal güneş ışığının tadını çıkarmak için masanızı bir pencerenin yakınına yerleştirin. Oturma odasında veya salonda, kütüphane ve pencere arasında küçük bir alan ve sadece küçük bir masa, bir sandalye ve duvarda birkaç aksesuarla ortamı kullanılır hale getirebilirsiniz.

 

Çatı katında küçük bir ofis kurun

Eviniz dubleks ise çalışma alanınızı evin geri kalanından ayırmak güzel bir tercih olabilir. Çatı katında bir ev ofisi kurmak, bunu yapmanın harika bir yoludur.

Daha az küçük ve dağınık görünmesi için duvarları ve tavanı beyaza boyayın ve minimalist bir tasarım yapın.

 

Köşeye rahat bir koltukla zenginleştirin

Salon veya oda köşelerini döşemek ve dekore etmek oldukça zor olabilir, ancak evde çalışanlar için işe yarayabilecek pek çok fikir olduğuna da şüphe yok. Örneğin, bu şirin küçük ev ofis tasarımı sizin için model olabilir.

icmimari.com